Чи бажаєте Ви, щоб безкоштовний домен .ORG.UA став платним?

Avatar

Від CosaNostra 23-09-2012 00:49:43

Новенький · 1 повідомлень

На сайті AIN.UА зявилась наступна публікація:

З листопада українська доменна зона ORG.UА може стати платною, як АIN.UА повідомили представники компаній-реєстраторів доменів.

На робочій зустрічі 24 вересня компанія «Хостмастер» підтвердила, що ORG.UА буде переведений на протокол EPP. Початок реформування призначено на 15 листопада. Реєстратори відзначають, що протокол EPP, використовуваний компанією «Хостмастер», має на увазі платність операцій реєстрацію та продовження доменів. Якщо компанія вирішить залишити домен. ORG.UА безкоштовним, то існуючий протокол доведеться доопрацьовувати. «Наскільки нам відомо, такі доробки не плануються, та й часу до 15 листопада просто не вистачить для внесення змін до протоколу», - повідомили в компанії NIC.UA.

У компанії «Хостмастер» пояснили: переклад на EPP означає, що тепер реєстрація доменних імен проводиться тільки через реєстраторів. Багато реєстраторів надають послуги реєстрації доменних імен безкоштовно, наприклад, для клієнтів, які користуються послугами хостингу.

Для обговорення подальшої безкоштовності домену створені дві громадські ініціативи - Zmіnymо.оrg.uа і Zahystymo.org.ua. Першу з них вже підтримало 5 компаній, серед яких Imena.UA.

«У разі введення платності нам також доведеться стягувати плату з користувачів, що з фінансової точки зору вигідно нашій компанії. Однак я неодноразово наголошував, що ми зробимо все можливе для
того, щоб наші користувачі мали змогу підтримувати свої домени .ОRG.UА безкоштовно », - заявив глава компанії NIC.UA Андрій Хветкевич.

Нагадаємо, з 1 вересня в домені. UА почалося впровадження протоколу EPP спочатку в ряді регіональних доменів, потім запланований перехід на цей протокол в KIEV.UА і ORG.UА. У «Хостмастер» відзначають, що цей перехід означає розширення повноважень доменних реєстраторів.

Громадський проект п. А. Хветкевича: змінимо .org.ua
Опозиційний сайт: http://zahystymo.org.ua/
Офіційні групи: http://www.facebook.com/groups/440534062659174/

Спільнота вебмайстрів України: http://vk.com/webunion